iRobot Roomba 786p 3

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny? Test robota sprzątającego iRobot Roomba 786p – moje opinie

utworzone przez | 4 września 2016 | 68 Komentarze

Od czasu opublikowania wpisu na blogu pojawiło się kilka testów odkurzaczy automatycznych, zarówno iRobot Roomba jak i konkurencji. Poniżej zebrałam linki do tych artykułów:

Czy warto wydać na Roombę 5500 zł? Test Roomby S9+ – opinie użytkowniczki

Test odkurzacza automatycznego Roomba 876 – moje opinie i porównanie z serią 700

Test robota sprzątającego Moneual MBOT950 – moje opinie

Test odkurzacza automatycznego Hoover ROBO.COM³ – moje opinie

Test robota sprzątającego Dibea D960 – moje opinie

 

Jestem jak najdalej od tego, żeby zazdrościć znajomym posiadanych przez nich sprzętów. Milionocalowy telewizor nie robi na mnie wrażenia, gigantyczna lodówka szokuje jako pożeracz prądu, a różowy gadżeciarski robot kuchenny wywołuje uśmiech. Z kolei na prostsze i tańsze sprzęty mogę sobie pozwolić, jeśli uznam, że są mi potrzebne. W tym wypadku jest jednak inaczej.

Mamy świetnych przyjaciół, których znamy od 15 lat. Teraz mają dzieci w podobnym wieku co nasze, więc kontakty nam się zacieśniły. I złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, ale… No właśnie, kiedy usłyszałam, że kupili robot sprzątający Roomba, coś mnie zakłuło. Bo od kilku już lat chodzi za mną taki robot. Nie powiem, żebym o nim marzyła, ale jestem tego naprawdę bliska 🙂 . Zawsze zniechęcała mnie cena takich sprzętów.

Najwidoczniej nasi znajomi chcieli wynagrodzić mi nieco mój ból i wypożyczyli odkurzacz do testu dla Dociekliwej. Uprzedziłam, że nie wiem, czy go zwrócę 🙂 . Sprawdźcie, czy w ogóle wart był mojego wzdychania 🙂 . Zapraszam do testu 🙂 .

iRobot Roomba 786p – dane techniczne

Na wstępie zaskoczyło mnie, że producent nie podaje na swojej stronie żadnych danych technicznych. Zaczerpnęłam je od jednej z sieci sklepów. Jak pewnie już wiecie, sporą wagę przywiązuję do energooszczędności. Niestety tego typu odkurzacze akumulatorowe nie posiadają etykiet energetycznych, więc nie możemy sprawdzić, ile prądu wymaga np. dwugodzinny proces odkurzania mieszkania. A pamiętacie może mój test odkurzacza Electrolux Ultrasilencer? Dużo pisałam na temat mocy i skuteczności odkurzania na podłogach twardych i dywanach. Tutaj nic z tego 🙁 . Nie ocenię jego „osiągów”, skupię się zatem na moich wrażeniach 🙂 .

A wracając do parametrów Roomby:

 • średnica: 35 cm
 • wysokość: 9,2 cm
 • waga: 3,85 kg
 • głośność: 61 dB
 • typ filtra: HEPA (prawdopodobnie E11)
 • pojemność zbiornika: 0,4 litra
 • czas ładowania: 180 minut
 • czas pracy: 120 minut

Funkcje:

 • czujnik antykolizyjny – żeby nie zderzała się z meblami,
 • czujnik zapobiegający upadkowi ze schodów,
 • czujnik kurzu – skuteczniej sprząta mocno zabrudzone miejsca,
 • czujnik przeciw zaplątywaniu się w kable,
 • ustawianie harmonogramu pracy raz dziennie na 7 dni tygodnia,
 • Wirtualna Latarnia nakierowująca na kolejne pomieszczenia do sprzątnięcia,
 • Wirtualna Ściana blokująca robotowi dostęp do określonych przestrzeni z opcją HALO pozwalająca ominąć miski z jedzeniem dla zwierząt.

 

Wygląda na to, że jest dokładnie tak samo głośny jak mój Ultrasilencer, w rzeczywistości widzę sporą różnicę na korzyść Electroluxa. Dźwięk Roomby jest nie tyle głośniejszy, co bardziej świdrujący, niezbyt przyjemny. Gdyby odkurzanie trwało kilkanaście minut, byłby to mniejszy problem. Zwykle jednak odkurzanie trwa znacznie dłużej. Wniosek z tego taki, że najlepiej, żeby odkurzała podczas naszej nieobecności w domu 🙂 . Pojemność zbiornika użytkownikowi odkurzacza tradycyjnego wydaje się bardzo mała. Instrukcja zaleca opróżnianie zbiornika po każdym sprzątaniu. Wiem, że niektórzy opróżniają go raz na kilka dni przy codziennym odkurzaniu.

Wyniki testu iRobot Roomba 786p

Zacznijmy zatem test. Bałam się trochę, jak potraktują nowy sprzęt moi „grzeczni” chłopcy, dlatego pierwszy raz uruchomiłam odkurzacz wieczorem, kiedy już spali, na szczęście mocnym snem. Muszę przyznać, że z dużym rozbawieniem obserwowaliśmy z mężem, jak porusza się po pokoju, trochę jak małe zwierzątko, niezdarnie omijając krzesła i wspinając się na dywan. Z tym naszym nieszczęsnym dywanem typu shaggy miał zresztą trochę problemów, czasem dawał radę, a czasem nie. Zrezygnowaliśmy z wieczornego sprzątania pokoju dziennego, bo jednak dźwięki trochę męczyły.

Następnego dnia przenieśliśmy Roombę na piętro i sprawdziliśmy moją zmorę, czyli przestrzeń pod dużym łóżkiem. Zawsze ciężko się męczę z odkurzaniem tam. Roomba oczywiście poradziła sobie świetnie. Kolejnym wyzwaniem dla niej był dywan w pokoju młodszego synka. Przez swoją grubość jest prawie nie do odkurzenia naszym Electroluxem. Robot wjechał na dywan i całkiem dobrze odkurzył, wnioskując po ilości kurzu, który zebrał się w pojemniku.

Nasi znajomi uprzedzili nas, że Roomba ma co prawda zabezpieczenie przed schodami, jednak w ich mieszkaniu nie mieli jak tego sprawdzić. Obiecaliśmy asekurować robota przy pierwszej próbie. No i poszło super, Roomba się zbliżyła, wyjechała lekko nad stopień i wróciła. Przy drugiej próbie znów była pilnowana i znów sobie poradziła. Za trzecim razem pojechała w kierunku schodów bez ostrzeżenia i łuuup! zjechała stopień niżej. Na szczęście nic jej się nie stało, bo to byłby chyba definitywny koniec przyjaźni 😉 . Może to wina dość jasnego koloru schodów? Dla pewności zamknęliśmy na schodach bramkę zabezpieczającą dzieci, której już prawie nie używamy. Okazało się jednak, że równie dobrze sprawdza się Wirtualna Ściana, choć wołałabym jej użyć w innych przejściach.

Drugie urządzenie w komplecie może służyć jako Wirtualna Ściana, choć jego podstawową funkcją jest Latarnia. Rzeczywiście spełnia swoją rolę. Po jej ustawieniu robot odkurzył do końca jeden pokój i przeszedł do drugiego. Po zakończeniu pracy wrócił do bazy.

W pokoju starszego syna ślicznie posprzątała i wyczesała dywan, po czym wjechała na garaż dla samochodzików (elementy o wysokości ok 1 cm) i nie mogła ruszyć.

Na koniec mieliśmy dla niej większe wyzwanie. Musiała odkurzyć przedpokój pełen piasku naniesionego z piaskownicy. Niestety odwinęła cienki dywanik i zaplątała się w matę antypoślizgową. Następnego dnia odkryłam, że wciągnęła (na amen!) jeden z frędzli i rozpruła trochę dywanik, na szczęście nie jestem do niego przywiązana 🙂 . Z piaskiem sobie poradziła. Przy okazji sprawdziliśmy także funkcję omijania kocich miseczek – skutecznie. To fajna opcja, jeśli Roomba sprząta podczas naszej nieobecności. Kiedy jestem w domu, raczej odstawię miseczki na szafkę na czas sprzątania.

Zmagania Roomby możecie śledzić na YouTube. Zapraszam do obejrzenia filmiku na końcu artykułu, są momenty!

Podsumowując, zestawiłam mocne i słabe strony iRobota.

zaletyZalety:

 • sam odkurza 🙂 , ja mogę w tym czasie zbierać zabawki w pokoju obok, zmieniać pościel albo wieszać pranie, odkurza również w czasie, kiedy ja siedzę na kanapie i piszę tego posta 😉 ,
 • zasługuje na miano robota, może nie jest to A.I., ale jednak jakąś prymitywną inteligencję w nim dostrzegam 🙂 ,
 • odkurzanie wydaje się skuteczne, tym bardziej jak zajrzę do pełnego pojemnika na kurz,
 • po odkurzaniu dywany są mięciutkie, na pewno bardziej niż po zwykłym odkurzaczu, takie „wyczesane”,
 • wydaje się bardzo solidny, porządnie zbudowany z dobrej jakości części, choć po kilku miesiącach widać na nim ślady użytkowania,
 • szczoteczka ładnie wymiata kurz z listew przy ścianach,
 • można zaprogramować harmonogram pracy robota, aby odkurzał, gdy nas nie ma w domu (albo po prostu, gdy nie mamy głowy, żeby o nim pamiętać),
 • kot się go nie boi, choć jeździć też na nim nie chce 🙂 ,
 • wypowiada komunikaty informujące, że coś poszło nie tak i trzeba zareagować.

wadyWady:

 • a jednak spada ze schodów!
 • również schodów nie odkurza 🙂 ,
 • słabo odkurza dywany shaggy, a pod cienki wykładzinowy dywan wjeżdża i czasem się zaplącze,
 • odkurzanie zajmuje mu sporo czasu, średni pokój – około 30 minut,
 • myśli, że czarne kwadraty na dywanie to przepaść i nie chce ich odkurzać,
 • uparcie zamyka się w pokojach, zatrzaskując drzwi,
 • nie jest tak cichy jak myślałam, mój starszy syn się go boi (w odróżnieniu od młodszego, i kota),
 • delikatnie się obija o meble,
 • jeśli się rozładuje w trakcie odkurzania jednego pomieszczenia, po ponownym włączeniu odkurza je od początku na nowo (co ciekawe, później sprawdziłam, że najnowszy model Roomba 980 zapamiętuje, gdzie skończył sprzątanie i w tym miejscu zaczyna, choć cena – wiadomo),
 • czasem przesuwa sobie stację dokującą (szkoda, że nie ma przyssawki!) i później nie może w nią trafić – może się zdarzyć, że po kilku nieudanych próbach odjedzie dalej i stwierdzi: „A to jeszcze tutaj poprawię… I tu jakiś paproch…”
 • troszkę jest z nim zamieszania: ustawianie ścian, latarni, zabezpieczanie schodów, zebranie wszystkich zabawek, podniesienie krzeseł, opróżnianie pojemnika, czyszczenie szczotek, znoszenie miedzy piętrami…
 • myślałam, że będę tylko leżeć i pachnieć 🙁 niestety….

 

Zapytałam właścicielkę, jak ocenia swoją maszynę. Odpowiedziała, że widzi jej wady, ale nie wyobraża już sobie bez niej życia. Trochę jak ze zmywarką – niby można myć ręcznie, ale po co?
Ja sama mam mieszane uczucia. Dużo z Roombą miałabym zamieszania: schody jej przeszkadzają, dywany też. Ma całą masę wad, ale… i tak chciałabym ją mieć! Oczywiście dochodzi kwestia finansowa, nie dość, że kosztuje 2 tysiące złotych, to jeszcze przydałoby się wymienić dywan… Więc Roomba nadal pozostaje w sferze marzeń 🙂 . Wiem, że nowsze modele serii 800 (np. 876 lub 886) mają łatwiejsze do utrzymania w czystości gumowe szczotki. Może po prostu poczekam, aż one mocno stanieją 🙂 . Na emeryturę będzie jak znalazł 😉 .

Cena robota sprzątającego iRobot Roomba 786p: możecie go kupić od 1900 zł (sprawdź aktualną cenę).

Robota sprzątającego iRobot Roomba 786p oceniam na 4 gwiazdki  star4

A jakie są Wasze doświadczenia z iRobotami? Są tu jacyś szczęśliwi posiadacze? 😉


Dziękuję, że wpadłeś. Podobało Ci się?

Mam nadzieję, że mój artykuł okazał się przydatny i pomogłam Ci w dokonaniu jak najlepszego wyboru sprzętu AGD. Jeśli tak, będzie mi miło, gdy postawisz mi wirtualną kawę na stronie buycoffee.to/dociekliwa 🙂 Uwielbiam kawę, co pewnie wiesz z moich artykułów o ekspresach 😉
Z góry dziękuję!
Ola

Postaw mi kawę na buycoffee.to

68 komentarzy

 1. magda

  Ja mam roombę od 2011 i uważam że jest to genialny wynalazek. Dodam że mam również najbardziej kłaczącego psa (goldena) na świecie i gdyby nie roomba mój dom byłby cały w sierści. generalnie odkąd mamy w domu roombę odkurzać tradycyjny wyciągamy jest raz na miesiąc!
  Również dostrzegam wady romby, ale tak jak opisywana właścicielka, nie wyobrażam sobie bez niej życia (u nas w domu jest traktowana niemalże jak domownik!)!
  pozdrawiam, m.

  Odpowiedz
  • Roxi

   Mam irobota roombe i polecam go wszystkim, brak wad same zalety

   Odpowiedz
 2. Właścicielka :)

  Tak jak przedmówczyni pisze… również traktujemy roombę jak członka rodziny – nawet nie używamy już jego fabrycznej nazwy tylko został ochrzczony jako Fred 😀 A Dociekliwa świetnie opisała tę „piekielną machinę”, która pomimo swoich wad jest warta swojej ceny!

  Odpowiedz
 3. Robi

  świetny wynalazek, jedyny minus że nasza kotka potrzebowała trochę czasu by zaakceptować nowego członka rodziny 😛

  Odpowiedz
 4. Roboclean

  Dokładnie przeczytałam Twój wpis i muszę przyznać, że jestem równie zdziwiona co ty. Myślałam, ze te mini robociki odkurzające i ścierające podłogę posiadają system, który pozwala na wykrycie większych przeszkód.. no cóż, technologia ,musi się jeszcze trochę rozwinąć aby osiągnąć poziom perfekcji. Tak czy inaczej posiadanie odkurzacza, który sam odkurza musi być na prawdę wygodne.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Tomecki

  Na ile można zaufać takiemu odkurzaczowi tj. podłogi różne od kafelków, parkietu po dywan, sprzęty jak to w domu – tu kanapa na środku, stół itd itp… jaka jest szansa, że odkurzacz nagle zostawi fragment nie ruszony, bo coś tam. pytam, bo jestem osobą niewidomą i zastanawiam się nad kupnem takiego czegoś. Sprzątając klasycznym odkurzaczem mogę sprawdzić nawet za pomocą dotyku czy mniej więcej jest ogarnięte. Automat puszczony sobie działa ileś czasu i pytanie czy drugie tyle nie będę musiał spędzić na weryfikacji pracy tego interesu.
  Przy okazji ktoś testował tańsze rozwiązania? bo przecież nie jedna Roomba na świecie.

  Odpowiedz
  • Dociekliwa

   Na pewno nie można jej zaufać w 100%. To tylko robot 🙂 Ale jeśli będzie popełniała błędy w twoim mieszkaniu, to prawdopodobnie za każdym razem podobne, np. nie zmieści się między nogami krzesła albo nie wjedzie pod szafę albo ominie jakiś wzór na dywanie. Warto ją sprawdzić za pierwszym razem, później można będzie przewidzieć ewentualne „braki”. Na otwartej podłodze nie obawiałabym się, że coś ominie – odniosłam wrażenie, że na wszelki wypadek odkurza wielokrotnie te same miejsca. Odpowiadam na tyle, na ile ją przetestowałam, ale pewnie stali użytkownicy mieliby więcej do powiedzenia.

   Odpowiedz
  • Magda

   Roomba wydaje się być idealna, tylko niestety cena trochę odstrasza.. Czy testował ktoś tańsze rozwiązania? Zdają egzamin czy niekoniecznie?

   Mam psa, który strasznie gubi sierść i nie chciałabym kupić czegoś, co nie poradzi sobie z jego włosiem.

   Odpowiedz
   • Eni

    Drodzy w listopadzie 2016 roku zakupiliśmy tani (w porównaniu z roombą) robot marki iLife model A4. Robot kosztował 600 PLN z przesyłką z Wielkiej Brytanii. Genialne urządzenie dla osób mniej wymagających, bo ma pewne niedociągnięcia. Z pewnością nie można go zostawić zupełnie samego bo czasami wciąga kable. Ale jak na taką niższą półkę fantastycznie się sprawdza. Mamy kota, który jest długowłosym syjamem. Jej sierść była zmorą na ciemnym dywanie. Teraz mam naprawdę czysty dywan bez kłaków. Najlepiej odkurzać przynajmniej co 2 dni, żeby utrzymać mieszkanie w czystości. Sami się zdziwicie, niby czysto, a robot ma zawsze pełny pojemnik 🙂 Oboje z mężem stwierdzamy, że jest to jedno z najlepszych urządzeń jakie posiadamy, oszczędza dużo naszego czasu (właśnie odkurza ;)) Dlatego jeśli nie stać was na roombe (a mnie niestety nie stać) to takie tańsze rozwiązanie jest ok. Jedynie nie posiada wirtualnej ściany. Tego nam brakuje, ale zawsze można mu czymś zastawić drogę. Dodatkowo sugestia taka, że lepiej go zamknąć w pomieszczeniu niż pozwolić jeździć po całym mieszkaniu bo nie odkurzy dokładnie całości. No wiadomo, tanie wersje mają słabsze algorytmy niż roomby i nie zapamiętują układu mieszkania. Ale co tam, my jesteśmy zadowoleni 🙂 Pozdrawiam

    Odpowiedz
   • Ina

    Jak masz psa serio nie oszczędzaj. Roomba doskonale sprząta każda siersc nawet szynszyli

    Odpowiedz
  • Pan Adam

   mamy robota sprzątającego marki Mamibot – to amerykańska firma, ostro konkuruje z I-robotami. Kosztował nico ponad 1500 zł, a więc cena konkurencyjna. Nie tylko odkurza, ale także można nim czyścić podłogi i inne podłoża, gdyż ma funkcję mopa (i mały zbiorniczek na wodę). Jeszcze tego ostatniego wynalazku nie przetestowaliśmy, ale odkurzanie owszem. Na razie nie mamy z żoną żadnych zastrzeżeń. Mamibot ciągnie, aż się kurzy, nie spada ze schodów, wraca do stacji dokującej, żeby się naładować. Wejdzie w każdy kąt, w który się zmieści. Jego dokładność zależy od czasu sprzątania – im dłużej jeździ, tym dokładniej sprzątnie. Szczególnie zafrapowało nas z początku oglądanie, jak uparcie okrążał kolejno wszystkie nogi krzesła i dokładnie odkurzał je dookoła. Po zakończeniu odkurzania ( przez dwa dni) miał pełen zbiorniczek kurzu i różnych paprochów, a podłoga (panele) była gładka, bez śladów piasku (nanoszonego przez kudłatego psa). Dla sprawdzenia żona chodziła po niej w skarpetkach – przed i po sprzątaniu. Różnica była wyczuwalna. W sumie możemy stwierdzić, że już byśmy go nie oddali…:-)

   Odpowiedz
 6. Jacek

  Witam Serdecznie.
  Ok dwa tygodnie temu sprawiłem sobie naleśnika sprzątającego, ale postanowiłem nie kupować na początek jakiegoś drogiego i kupiłem tańszy ( nazwy nie będę podawał) Warunki jakie musiał spełniać to :
  -Nie więcej niż 5,5 cm wysokości
  – czujniki schodowe
  – stacja dokująca
  Nie było łatwo , ale znalazłem tak niski za cenę 550 zł.
  Moje uwagi i wnioski :
  – świetnie się spisuje na panelach
  – schody widzi
  – brak pamięci pomieszczeń
  – stację dokującą widzi z ok 0,5 m
  – zawiesza się na listwach progowych
  – dywaniki i wykładziny to spore wyzwanie dla niego
  – szybko się zapycha sierścią i włosami
  Wczoraj zrobiłem eksperyment i dokładnie odkurzyłem mieszkanie tradycyjnym odkurzaczem, a potem wysłałem naleśnika do pracy i co ciekawe zebrał dość pokaźną ilość kotów.
  Podsumowując warto kupić jako wsparcie dla tradycyjnego odkurzacza

  Odpowiedz
 7. paula

  mam dywan z FORTERO bardzo dobrze sie go sprząta, nie ubija się, jest miekki w dotyku i dzieci bardzo lubią na nim przebywać pół dnia razem z zabawkami. Do sprzątania jest całkiem dobry, odkurzacz wszystko wyłapuje a musze go sprzatac co drugi dzien

  Odpowiedz
 8. Artur

  Posiadam od 2 dni model 866. Może ktos mi powie dlaczego ten rewelacyjny odkurzacz nie zbiera kurzu z parkietu nawet w 50%, wiele miejsc zostawia nietkniętych, zwalnia przed meblami ale i tak się o nie obija. Nie wiem jak można coś takiego tolerować. Niestety ja nie dam się oszukać, że to coś sprząta. Symulator sprzątania ?

  Odpowiedz
 9. Mikołaj

  U mnie w Tartaku takie same odgłosy są.

  Odpowiedz
 10. Felka

  Mamibot jest bardzo dobrym odkurzaczem – bardzo dokładnie ściąga kłaki kota. No i cicho działa. Ja jestem zadowolona

  Odpowiedz
 11. Synna

  Moim zdaniem warto i to bardzo! ja mam Mamibota i jest to bardzo dobry sprzęt – dokładnie sprząta, mopuje. jest bardzo ok!

  Odpowiedz
  • Roberto

   Duża pomoc w utrzymaniu czystości. Dobór jednak ryzykowny. Rumba (model bardzo wczesny) służy ale jeden z 3 wymagał naprawy krótko po końcu gwarancji(koszt 400pln), obecnie próba z mamibotem także mającym. Porażka-nie minęło 6m-cy i 3 razy usterka-ta sama. Teraz 4 raz zgłaszana odbija się jak od muru-obsługa oficjalnego dystrybutora. Zalecam rozwagę i może gwarancję vip(300pln extra)-to może????będzie lepsze traktowanie.

   Odpowiedz
 12. anita

  zastanawialm sie nad nim:) ale chyba wybiore electrolux i9 pure. wydaje mi sie, ze to jest pereleczka wsrod odkurzaczy:)

  Odpowiedz
  • Dociekliwa

   Electrolux PURE I9 jest bardzo krótko na rynku, od połowy września. Znalazłam dosłownie 2 testy / video recenzje tego odkurzacza. Brakuje wiarygodnych opinii na jego temat. Sama też go nie znam. Więc z tą „perełeczką” bym nie przesadzała 😉 Jeśli ktoś jednak by się decydował na ten model, to warto uważnie śledzić ceny. W tej chwili kosztuje około 4 tys. złotych, moim zdaniem to bardzo dużo, tyle co najdroższa Roomba. Ale w ostatnich tygodniach w wielu sklepach PUREi9 był dostępny za 3 tys. zł. Także, jeśli kupujemy, to koniecznie z głową 🙂 .

   Odpowiedz
 13. śruba

  Odkurzacze automatyczne to na prawdę rewelacyjna sprawa, ja mam teraz Pure i9 i włączam go sobie przez aplikację na telefonie, a tym czasie moge spokojnie wyjść np zrobić zakupy i wracam do czystego mieszkania 😀

  Odpowiedz
 14. gutson

  ja tego pure widzialem w ME, ksztaltem zwraca uwage. zbliza sie rocznca i nie wiem czy zonie jako prezent nie sprawic. warto? mimo ceny?

  Odpowiedz
  • super

   To akurat spoko opcja o tyle że nie musisz za nim biegać i mu wszystkiego sprzątać bo ma więcej inteligentnych czujników

   Odpowiedz
  • Anatol

   Moim zdaniem warto. To porządny sprzęt mimo że troszkę kosztuje

   Odpowiedz
 15. dziuniaBunia

  całkiem no ok, ale miałam w domu roobe i zamierzam tez kupić, no i tańszy model roomby precyzyjniej działał niż droższy Ten

  Odpowiedz
 16. Raroo

  ja mam roombe jednak nie ten model, a 980 i powiem Wam ze jestem z niego bardzo zadowolona. Sprzata bardzo dokladnie nie gubi sie w pomieszczeniach i to na duzy plus generalnie rzecz biorac spelnia moje oczekiwania i roombe 980 polecam kazdemu 😉

  Odpowiedz
  • Danuta

   Mam roombe 980. Trochę kosztuje, ale nie żałuję, jest wart swojej ceny. Sprząta mega dokładnie, nigdzie się nie gubi, nie „utyka”, nie spada ze schodów itp. Poleciła mi go dobra znajoma, ja polecam dalej 🙂

   Odpowiedz
 17. malinka

  Ja dostałam elektroluxa pure i9 pod choinke i było to cos genialnego – najlepszy prezent jaki dostałam a do tego totalnie przydatny – mam w domu czysto jak nigdy

  Odpowiedz
  • Jowita

   Ja za to kilka dni temu kupiłam tefal explorer i też jestem zachwycona 🙂 Długo broniłam się przed tego typu robotami i to był błąd 😉

   Odpowiedz
 18. Basia

  Ja zakupilam w czerwcu robota sauber lx8. jest to inna firma niz rambo nie wiem czy funkcjonalnie sa identyczne lecz moj nie spada ze schodow tak jak widzialam w artykule ze wada rambo jest upadki ze schodow. Chcialabym sie dowiedziac czy ktos z uczestnikow forum ma moze robot firmy sauber. ciekawa jestem jakie opinie maja inne osoby na temat tego robota. U mnie sprawdza sie bardzo dobrze.

  Odpowiedz
 19. Karolina

  U mnie w domu też śmiga Sauber i jestem na prawdę zadowolona. Jeżeli chodzi o baterię, to jest ona na prawdę wytrzymała, i nie trzeba ładować jej co chwilę. Daje to dużą swobodę i na prawdę ułatwia codzienne obowiązki. Tak, można ustawić automatycznie co jaki czas ma się uruchamiać. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało :p

  Odpowiedz
 20. Izunia99

  miałam przez chwile Mamibot – a strasznie mnie denerwował pomijaniem sierści, skusił ceną, teraz „jeżdzę” 🙂 na roomba e 5 – polecam

  Odpowiedz
 21. Sonia

  żałuję że kupiłam robota xiaomi bo nie radzi sobie z dywanami, a Tobie zazdroszczę rumbochy 🙁

  Odpowiedz
  • Dociekliwa

   Ja akurat mam Dibeę (jest też test na blogu) i choć trafiła raz do serwisu, to wciąż sobie bardzo chwalę. Z dywanami sobie radzi, choć oczywiście nie mogą być zbyt wysokie. Testowane przeze mnie Roomby były pożyczone od znajomych. A szwagierka od niedawna ma własnie robot sprzątający Xiaomi, na razie jest zachwycona, ale będę sprawdzać na bieżąco 🙂 Na razie nie chce pożyczyć 😀

   Odpowiedz
   • Danka

    ale się uśmiałam i co pożyczyli ci ?
    może się wstydzą przyznać że robot w serwisie?

    Odpowiedz
 22. Maja

  widząc po komentarzach, dobrze, że od razu dałam „troche” wiecej i kupiłam roombe 980, pieknie sprzata bo moim dlugowłosym kocie, dywany tez odkurza. w koncu mam porzadnie odkurzony dom

  Odpowiedz
 23. Aśka

  Czytam te komentarze i dalej nie wiem czy roomba będzie odkurzać czarną podłogę czy może zostanie w pomieszczeniu gdzie jest jasna podłoga

  Odpowiedz
  • Daria

   zależy jaka jest to czerń, słyszałam, że może sobienie radzić, zaś ja mam czarna ale nie taka ciemną i bez problemu sobie radzi

   Odpowiedz
   • Kamila

    @Daria Mam ciemniejszą podłogę irobot radzi sobie bez najmniejszych problemów. Kilkakrotnie jeździ w tym samym miejscu, by wszystkie zabrudzenia zebrać.

    Odpowiedz
 24. Kizo

  ciekawe bo z roomba miałem dużo do czynienia, sam mam jeden, zmieniliśmy juz model wyżej po przeprowadzce i jeszcze znajomi maja, więc znam tych modeli a TEGo nie spotkałem w sklepie 😀 No ale roomba to roomba zawsze spoko, pozdrawiam

  Odpowiedz
 25. Krysia934

  Nie wiem jak ten model bo posiadam nowszy, ale absolutnie nigdy mi nie spadł ze schodów. Też cieszy mnie, że obmiata mi listwy. Nie lubię ich sprzątać. Mój kociak też się go nie boi 🙂

  Odpowiedz
 26. Alka

  I my zachwyceni z roomby.. Listwy obmiecione, pod meble wjedzie. Sierść i paprochy posprzatane. Super jest

  Odpowiedz
 27. Justyna

  Też mam iRobota tylko model 966 i sprawdza się znakomicie. Niezastąpiony pomocnik w domu 🙂

  Odpowiedz
 28. Ania

  aj, mój jest cichy, dokładny, ma funkcje mopa i nie spada ze schodów 🙂 a zapłaciłam duzo mniej, bo z innej firmy Mamibot

  Odpowiedz
 29. Mysza

  Mam irobota roombe i7 i jest super,bardzo polecam

  Odpowiedz
 30. Ginia

  Ja tam kocham moją roombe. Sprzęt doskonały -clatronic mnie. Bardzo go polecam

  Odpowiedz
 31. Ala

  ja mam typu roomba odkurzacz w przystępnej cenie i nie zamienie go na żaden inny. Grey kupiony w zestawie z odkurzaczem ręcznym pappi swietnie sie uzupelniaja i mam dwa w cenie tego jednego haha

  Odpowiedz
 32. Mila

  Mam dużego psa, który gubi sierść, jak każdy zwierzak. Zakupiłam roombę i niestety z dywanu niezbyt dobrze zbiera sierść. raz w tygodniu muszę wyciągnąć stary odkurzacz, żeby to wszystko dokładnie wyczyścić. Z podłogi zbiera wyśmienicie.

  Odpowiedz
 33. Lenna

  najważniejsza ta częstotliwość, dzięki temu, że tak często sprząta to da się to utrzymać w porządku

  Odpowiedz
 34. kawusia

  Ja mam roombę i jestem z niej zadowolona, jest naprawdę świetna i do tego bardzo fajnie odkurza wszystko dookoła, nie obija mebli, jest cicha i szczotki swietnie działają, przymierzam się jeszcze do zakupu braavy, ale wszystko w swoim czasie.

  Odpowiedz
 35. kasia

  To fakt, roomba jest idealna zwłaszcza dla leniwych i dla wielbicieli futrzaków.

  Odpowiedz
 36. Janno

  moim zdaniem nie podważalnie warto bo wygrywa z człowiekiem częstotliwością, ja mam 605

  Odpowiedz
 37. Katarzyna

  No i prawidłowo! roomba to fajna opcja do domu, bo pozwala nam na zajęcie się innymi sprawami

  Odpowiedz
 38. Zuza

  Zdecydowanie najlepsza jest roomba – odkąd ją mam, nie zamieniłabym jej na nic innego. Nie muszą nic robić, sama sprząta cały dom i to super dokładnie!

  Odpowiedz
  • Ola

   A z jakimi innymi markami porównywałaś Roombę? Bo to, że sama sprząta, to akurat cecha kategorii, a nie danej marki 😉

   Odpowiedz
   • Anna

    Ja miałam wcześniej Xiaiomi i zdecydowanie Roomba wygrywa. Bardziej dokładna no i czyści dywany, czego poprzedni robot nie robił.

    Odpowiedz
   • Alicja

    Polecam Roombę. Mam model i7, niezawodny, włączam go zawsze jak wracam z pracy do domu

    Odpowiedz
   • Iza

    ja np jako swój pierwszy kupiłam irobota, ale póki sprawdza się tak dobrze, to nie mam zamiaru wymieniać 😀

    Odpowiedz
 39. Elwira

  Polecam bardzo roombę, najlepsza z dostępnych robotów. Czyści bardzo dokładnie i co najważniejsze, nie czerpie dużo prądu.

  Odpowiedz
 40. Agata

  Zdecydowanie warto kupić roombę. Już sobie nie wyobrażam mojego sprzątania bez niej.

  Odpowiedz
 41. Ela

  Najlepsza jest roomba, bardzo dobry sprzęt i świetnie czyści też dywany

  Odpowiedz
 42. Marta

  Bardzo warto! Dla mnie to wielka odmiana, bo nie lubię odkurzać. Teraz dom błyszczy, a ja tylko klikam jeden przycisk

  Odpowiedz
 43. Maria

  Osobiście postawiłam na polską markę Cobbo i robota PRO 27, jestem baaardzo zadowolona. Porównywałam wielkość pojemnika do mopowania i nie znalazłam modelu, który pozwoliłby mi na równoczesne odkurzanie i mopowanie 200m2 w moim domu za jednym zamachem. W dodatku akcesoria od ręki, przemiła i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie warto!

  Odpowiedz
 44. Olimpia

  Roomba mi się sprawdziła świetnie, dokładna i perfekcyjna

  Odpowiedz
 45. Dania

  Polecam bardzo sprzątanie z roombą, dokładnie działa

  Odpowiedz
 46. Kasia

  Najlepszy mój nabytek to roomba, doskonale się sprawdza i mega działa

  Odpowiedz
 47. Lila

  Sama mam i uważam, że warto kupić robota, zwierzęta czy dzieci to jest zawsze większy obowiązek i więcej rzeczy do zrobienia. Ja osobiście używam i3 i dla mnie wystarczająca jest

  Odpowiedz
 48. Criss

  Dla mnie leniucha irobot roomba to idealne urządzenie. Pracuje praktycznie codziennie po 12 godz. więc nie mam czasu na sprzątanie. Więc w zupełności to urządzenie mi wystarcza

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj o mnie…