odkurzacz bezprzewodowy Bosch Unlimited

Test odkurzacza akumulatorowego Bosch Unlimited 8 ProPower – moje opinie

utworzone przez | 8 listopada 2021 | 4 Komentarze

#płatna współpraca #Bosch

Jestem mistrzynią organizacji i logistyki, a moje życie to totalny chaos

Tylko pozornie jest to paradoks. Okazuje się, że mój wpływ na moje życie jest dość niewielki. Praca bardzo elastyczna, raz nie ma jej wcale, innym razem jest jej zbyt dużo, bo klient sobie przypomniał, że zbliża się koniec roku 😉 . Zdrowie wymaga częstych wizyt lekarskich i różnych badań. Część blisko i drogo, część na NFZ – daleko i w kolejkach. Starszy syn to od zawsze buntownik bez powodu, który nieustannie wystawia na próbę mój brak cierpliwości. Młodszy to dziecko bezproblemowe, jeśli nie liczyć wizyt u okulistów, laryngologów, ortopedów i gastrologów 😉 . Do tego angielski, szachy, basen i akrobatyka. Każdy chodzi na co innego, bo wspólny czas wolny mógłby się źle skończyć 😉 . Do szkoły chodzą w kratkę, bo przecież od 2 miesięcy ciągle jakiś wirus. W domu tony prania, śniadaniówki jak dla wojska i 37-procentowa podwyżka za ogrzewanie.

Pytanie, jak ja w tym chaosie w ogóle daję radę. Przy tym całym szaleństwie mam na szczęście wsparcie. Męża, który razem ze mną dźwiga każdy ciężar. Mamę, która pomimo pracy zawodowej ratuje nas od młodzieży, żebyśmy nie sfiksowali i zapewnia wsparcie kulinarne. Siostrę, która również pomaga przy siostrzeńcach, a nawet napisała za mnie ostatnie 3 posty na Dociekliwej! Przy takim zespole wszystko da się jakoś ogarnąć. Reszta to już kwestia doskonałej logistyki, organizacji, sprzętu i akceptacji dla chaosu, którego nie da się uniknąć 😉 .

W naszym domu musimy na przykład zaakceptować umiarkowaną czystość. Nie mam ani czasu ani sił, żeby sprzątać regularnie cały dom. U nas sprzątanie to zawsze chwilowy zryw. „O kurczę, jaka zakurzona ta szafka.” „Nie wysypuj piachu z butów w domu!” „Kto znowu tak nakruszył na kanapie?!” „Chłopcy, ogarnijcie stół, bo nie ma gdzie zjeść obiadu”. Nie ma już powrotu do tradycyjnego odkurzacza w naszym domu. Sprawdza się tylko duet: odkurzacz automatyczny + odkurzacz bezprzewodowy. I o tym ostatnim będzie ten artykuł, bo za sprawą współpracy z marką Bosch trafił do mnie do testów jej najnowszy odkurzacz bezprzewodowy. Dokładnie taki, jakie cenię najbardziej: z wydajną baterią, a co najważniejsze – z całym pakietem końcówek na każdą możliwą sytuację. Wiecie, jak lubię wielofunkcyjność. Nie mogłam się nie zakochać w takiej liczbie akcesoriów!

Jakie akcesoria oferuje zatem Bosch Unlimited 8 ProPower?

 • Elektroszczotka AllFloor ProPower Brush z podświetleniem LED – elektroszczotka do czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg.
 • Elektroszczotka HardFloor Soft Brush z podświetleniem LED – do czyszczenia twardych podłóg (parkiet lub płytki).

 • Ssawka 2w1 – szczotka do mebli i ssawka do tapicerki.

 • Mini elektroszczotka – dodatkowa zmotoryzowana szczotka do tapicerki.
 • Długa, elastyczna ssawka szczelinowa.
 • Szczelinówka z końcówką do szuflad i klawiatur z podświetleniem LED.
 • Elastyczny wąż przedłużający.

 • 2 x wymienny akumulator Power For All Alliance.
 • Przewód do ładowania akumulatora.
 • Szybka ładowarka.
 • Ścienna stacja dokująca do ładowania oraz przechowywania urządzenia i akcesoriów.

Akumulatory i ładowarki do odkurzacza ręcznego Bosch

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch oferuje w zestawie 2 akumulatory z możliwością „zwyczajnego” ładowania na kablu, np. podczas pobytu urządzenia na stacji dokującej, jak i poprzez szybką ładowarkę, do której wkładamy sam akumulator. Myślę, że majsterkowiczów zainteresuje fakt, że te wymienne baterie oraz ładowarki pasują również do bezprzewodowych elektronarzędzi marki Bosch (a także urządzeń innych producentów, z którymi Bosch współpracuje w tym zakresie). Jest to system Bosch Power For All 18V. W każdym razie mój mąż się podekscytował 😉 . Mnie znacznie bardziej spodobała się szybka ładowarka. Dzięki niej bateria była znów pełna po 40 minutach (według specyfikacji – 46 minut). Przy zwykłym ładowaniu jest to niecałe 5 godzin. Jeśli dodamy do tego aż 2 akumulatory, które możemy stosować wymiennie, to nawet przy super intensywnym korzystaniu nie powinno nam zabraknąć energii. To znaczy mi zaczyna brakować energii znacznie szybciej niż odkurzaczowi, a ja niestety ładuję się do pełna w całe 8 godzin…

Postanowiłam sprawdzić, ile czasu wytrzyma odkurzacz na najwyższych obrotach z użyciem najbardziej energochłonnej elektroszczotki. W trybie turbo było to 15 minut (instrukcja podaje 12 minut, ale ja dobiłam do 15 😉 ). To dobry wynik, nie potrzebowałabym więcej czasu. Tym bardziej, że w trybie auto było to prawie 2 razy dłużej. W ciągu 30 minut jestem w stanie odkurzyć większość domu. Czego oczywiście poza testami nie robię, bo sprzątam ad hoc, a do tego w dużym stopniu wyręczam się robotem sprzątającym. Tak więc nawet na jednej baterii czas pracy odkurzacza jest w zupełności wystarczający. Przy 2 wymiennych akumulatorach nawet przy ich normalnym zużyciu po kilku latach nadal będzie to urządzenie w pełni funkcjonalne.

Czy bezprzewodowy odkurzacz Bosch dobrze sprząta?

Pisząc o czasie pracy, powinnam od razu wspomnieć o skuteczności odkurzania. Przyznam, że Bosch to taka marka, po której spodziewałam się raczej wysokiej jakości. Nie było dla mnie wielkim zaskoczeniem to, że odkurzacz bardzo dobrze sprząta. To jeden z tych odkurzaczy bezprzewodowych, które z powodzeniem zastąpią modele tradycyjne.

Mój ulubiony tryb Turbo jest super skuteczny, a nawet nie straszy głośnością. Zresztą również tryb Auto jest wystarczająco skuteczny. Tryb Eco włączałam wyłącznie na niektórych dywanach, żeby odkurzacz za bardzo się do nich nie przysysał. Taka to uroda tych uszczelnionych urządzeń – nie zawsze lubią się z dywanami. Zwykle tryb Auto radzi sobie z dostosowaniem mocy do rodzaju dywanu, ale mogą zdarzyć się oporne egzemplarze. Dywan na filmie nie walczył i odkurzacz mógł spokojnie wciągnąć bułkę tartą z jego powierzchni (wybaczcie, zakamuflowała się i nie widać jej na filmie :().

Natomiast twarde podłogi to dla odkurzacza Bosch Unlimited żadne wyzwanie 😉 . Jeśli interesuje Was skuteczność, polecam zerknąć na film, szczególnie na schody – były zabrudzone metodą „naturalną” 😉 Podłogę natomiast musiałam zabrudzić „sztucznie”, bułką tartą – ten fragment kręciliśmy u mojej mamy, a ona niestety nie potrafi zapuścić mieszkania, nawet na potrzeby moich testów 😉 .

Odkurzanie podłogi odkurzaczem Bosch Unlimited 8 ProPower

Wielkość głównej elektroszczotki jest moim zdaniem idealna – na tyle duża, że nie trzeba się namachać, ale na tyle mała, że wejdzie również w mniejsze przestrzenie, co bywa kluczowe na przykład w mojej kuchni. Oświetlenie w elektroszczotce jest doskonałe. Uwielbiam ten wyraźny efekt, szczególnie na tych dramatycznie zakurzonych schodach. Jestem przyzwyczajona do odkurzania twardych podłóg (które u nas zdecydowanie dominują) właśnie taką, uniwersalną szczotką. Mój odkurzacz nie posiada specjalnej szczotki do parkietów, więc z ciekawością wypróbowałam tę Boscha. Zaskoczyło mnie, jak jednocześnie delikatna i skuteczna jest. Jeśli macie nowe podłogi drewniane w domu, to może być u Was strzał w dziesiątkę. U mnie niestety już żaden pokój nie zasługuje na tak subtelne traktowanie 🙁 .

Odkurzacz bezprzewodowy do odkurzania mebli i zakamarków

Jak może pamiętacie, ja z odkurzacza korzystam równie często do podłóg jak i do mebli. Dlatego nie mogę nie docenić innych końcówek. Najczęściej wykorzystywałabym na pewno szczotkę do mebli 2w1 i to w połączeniu z elastyczną przedłużką. Sami zobaczcie na zdjęciach i na filmie, jak fajnie się sprawdza nawet przy wyższych półkach. W niektórych sytuacjach mogłam położyć odkurzacz obok mnie i jedynie przesuwać szczotką po szafce. To wygodne, jeśli mamy dużo wyższych mebli i trzymanie odkurzacza w górze mogłoby nas zmęczyć. Ponadto giętka rura pozwala dotrzeć również w inne zakamarki (np. za telewizor mojej mamy 😉 ). Ta rura to dla mnie taki ukłon w stronę tradycyjnych odkurzaczy, tyle, że w znacznie bardziej mobilnej i wygodnej wersji.

Mała elektroszczotka, według zdjęć producenta nadaje się np. do odkurzania schodów. Dla mnie to jednak typowe narzędzie do czyszczenia mebli tapicerowanych albo materacy. Szczotka ma ruchomą głowicę, dzięki czemu łatwo nią przesuwać w górę i w dół, gdy odkurzamy oparcia foteli.

Do odkurzania w zakamarkach mamy 2 szczelinówki: jedną długą i elastyczną, drugą tradycyjną. Ta pierwsza ułatwi sprzątanie w wąskiej przestrzeni pod kanapą. U nas tak do końca by się nie sprawdziła, bo zbyt wiele klocków tam mamy :/ . Bardziej spodobała mi się zwykła szczelinówka, która okazała się dodatkowo podświetlana. Światełko nie jest może zbyt mocne, ale zawsze to jakieś ułatwienie. Dodatkowym gadżetem jest końcówka złożona z kilku drobnych rurek, która pozwala na odkurzenie szuflad bez obawy o wciągnięcie spinaczy 😉 . Jest reklamowana jako końcówka od odkurzania klawiatury, sprawdza się raczej do tych klasycznych, osobnych klawiatur. Ja wymyśliłam odkurzanie klawiatury laptopa i to w czasie gdy był włączony. Jak skończyłam, okazało się, że byłam już w trakcie zmiany hasła w Microsoft 😉 .

Producent pomyślał nawet o tym, jak przechowywać te mniejsze końcówki. Mają swoje miejsce w stacji bazowej, którą możemy powiesić. Odkurzacz miałam tylko do testów, więc nie było sensu wiercić w ścianie 😉 .

Inne cechy odkurzacza bezprzewodowego Bosch Unlimited 8 ProPower

Rozpisałam się o tych akcesoriach, bo obok skuteczności, to dla mnie najistotniejsza cecha odkurzaczy bezprzewodowych. Jednak odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProPower ma jeszcze kilka innych ciekawych cech. Nietypowo rozwiązano w nim opróżnianie zbiornika na kurz. Może nie jest intuicyjne za pierwszym razem – bez instrukcji słabo mi to poszło 😉 . Jednak bardzo doceniam sposób wytrzepania filtra jeszcze wewnątrz pojemnika, dzięki czemu nie buchamy sobie kurzem w twarz 😀 Możecie się śmiać, ale ja jestem uczulona na kurz i zwykle po takiej akcji strasznie kicham 😉 . Co do pojemnika na kurz mogłabym mieć jedynie drobne „ale” – mógłby być bardziej pojemny. Choć może ta uwaga wynikać z tego, że w ramach testów odkurzałam cały dom, co normalnie mi się nie zdarza 😉 .

Odkurzacz nie jest lekki, jednak przestałam tego oczekiwać od urządzeń z dobrym akumulatorem. Nie ma bata, one muszą ważyć. Jednak nawet dla mnie, słabeusza, kilkunastominutowe sprzątanie nie jest problemem. Zwykle zresztą odkurzam znacznie krócej. Pozostała ergonomia również jest przyjazna użytkownikowi. Odkurzacz wygodnie się trzyma i nie wymaga od nas ciągłego wciskania przycisku, jak niektóre tańsze modele. Elektroszczotka jest zwrotna i łatwo nią poruszać po podłodze.

Zalety odkurzacza bezprzewodowego Bosch Unlimited 8 ProPower

 • wysoka skuteczność odkurzania,
 • 3 tryby sprzątania,
 • bogaty zestaw przydatnych akcesoriów,
 • bardzo przydatny elastyczny wąż przedłużający,
 • podświetlenie turboszczotki i szczelinówki,
 • delikatna szczotka do parkietów,
 • akceptowalna głośność, nawet w trybie Turbo,
 • 2 wymienne akumulatory,
 • szybka ładowarka w zestawie,
 • wystarczający czas pracy,
 • innowacyjne i higieniczne czyszczenie filtra.

Wady odkurzacza bezprzewodowego Bosch Unlimited 8 ProPower

 • trudniejsze odkurzanie niektórych dywanów – wymaga przetestowania, w którym trybie odkurzacz najlepiej sobie poradzi,
 • pojemnik na kurz nie jest zbyt duży, ale do codziennych krótkich akcji sprzątania będzie wystarczający,
 • podświetlenie szczotki do twardych podłóg – diody umieszczone zbyt wysoko, więc oświetlenie jest mało przydatne.

Moje opinie na temat odkurzacza bezprzewodowego Bosch – podsumowanie

Odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProPower to bardzo skuteczny odkurzacz, który spokojnie zastąpi ten tradycyjny. Odkurzymy nim różne rodzaje podłóg, schody, ale także meble drewniane, tapicerowane czy samochód. Więc jest to bardzo wielofunkcyjne urządzenie. Jego funkcjonalność podnoszą jeszcze 2 akumulatory oraz szybka ładowarka. Nic nas nie powstrzyma przed ogarnięciem mieszkania na błysk. Chyba że własne lenistwo 😉 . Bardzo polecam (odkurzacz, nie lenistwo)!

Wszystkich szczegółów dotyczących tego modelu odkurzacza pionowego Bosch dowiecie się ze strony producenta.

Cena odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProPower (testowany zestaw): ok 2500 zł (sprawdź aktualną cenę).

Odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProPower oceniam na 4,5 gwiazdki

Wpis powstał w ramach płatnej współpracy z marką Bosch

Dziękuję, że wpadłeś. Podobało Ci się?

Mam nadzieję, że mój artykuł okazał się przydatny i pomogłam Ci w dokonaniu jak najlepszego wyboru sprzętu AGD. Jeśli tak, będzie mi miło, gdy postawisz mi wirtualną kawę na stronie buycoffee.to/dociekliwa 🙂 Uwielbiam kawę, co pewnie wiesz z moich artykułów o ekspresach 😉
Z góry dziękuję!
Ola

Postaw mi kawę na buycoffee.to

4 komentarze

 1. JarekP

  Takie odkurzacze są o tyle praktyczne, że pozwalając nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc jak podłoga pod kanapą czy sama kanapa w jej szczelinach. Bardzo fajna sprawa jeśli ktoś też chce odkurzać samochód. Sam mam z tym, że jest to typowo samochodowy odkurzacz.

  Odpowiedz
 2. Adi

  Świetna i rzeczowa recenzja, dziękuję

  Odpowiedz
 3. arek

  Podświetlenie elektroszczotki wyłacza się podczas odkurzania dywanu. By ponownie Czy to normalne ustawienie czy jakaś wada elektroszczotki?

  Odpowiedz
 4. Kasia

  SUper

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj o mnie…