Porównanie niedrogich rozdrabniaczy (Clatronic, Sencor, Bosch)


Post z zaskoczenia, nawet dla mnie samej. Moja mama tym razem postanowiła nie czekać na naszą nie zawsze udaną inwencję twórczą w zakresie prezentu dla niej i oznajmiła, że chciałaby rozdrabniacz. Podpatrzyła mój dodatek do blendera i zamarzyło jej się siekanie orzechów i cebuli. Wcale się nie dziwię, bo ja sama korzystam z tej funkcji częściej niż myślałam. Ona sama upiera się jednak, że będzie korzystała sporadycznie i znalazła sobie nawet jakiś model no name w hipermarkecie za ponad 40 zł („Mi więcej nie trzeba!”). Sceptycznie podeszłyśmy z siostrą do tej ceny, ale niech jej będzie. Szukamy czegoś prostego i taniego. Tym bardziej, że budżet przed wakacjami napięty 🙂

Okazało się jednak, że poniżej 100 zł wcale nie jest łatwo znaleźć coś rozsądnego. Ostatecznie zdecydowałam się porównać 4 modele. Zobaczcie, co mi z tego wyszło.

 

CLATRONIC MZ 3579CLATRONIC MZ 3434SENCOR SHB 4310BOSCH MMR08A1
Cena (21.06.2016)od 60 zł sprawdź aktualną cenęod 69 zł sprawdź aktualną cenęod 66 zł sprawdź aktualną cenęod 85 zł sprawdź aktualną cenę
Wymiary (SxW)17,5 cm x 22 cm17 cm x 21 cm15 cm x 25 cm19,5 cm x 25 cm
Waga0,875 kg1,65 kg1,3 kg1,22 kg
CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast niska waga CLATRONIC MZ 3579.CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579.
Kolorbiały / zielony / fioletowy / pomarańczowy (+ srebrne elementy)biały (+ srebrne elementy)srebrnybiały / antracyt
CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.
Moc250 W300 W300W400W
Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.
Pojemnikplastikszkłoplastikplastik
Pojemność pojemnika1 l1 l0,65 ml0,8l
Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.
Nóżstal szlachetna, nierdzewnastal nierdzewnastal szlachetna, nierdzewnastal szlachetna
Stopnie prędkości1 stopień2 stopniowy przełącznik impulsowy1 stopień1 stopień, praca w trybie ciagłym lub pulsacyjnym
Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.
Praca w krótkim czasie60s20s (60s przy pracy pulsacyjnej)15sbd (prawdopodobnie 90s)
Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.
Czy można używać pojemnik w mikrofalówce?bdtakbdtak
Czy można myć akcesoria w zmywarce?nienietaktak
Dla mnie ważna cecha 🙂Dla mnie ważna cecha 🙂Dla mnie ważna cecha 🙂Dla mnie ważna cecha 🙂Dla mnie ważna cecha 🙂
Inne funkcjekruszenie lodukruszenie lodupokrywka pojemnikatarcza do ubijania śmietany, piany z białek, majonezu, pianki z zimnego mleka
Podoba mi się tarcza do ubijania śmietany, choć mi samej raczej by się nie przydała. Jeśli komuś zależy na kruszeniu lodu, to powinien rozważyć modele Clatronica.Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica.Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica.Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica.Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica.

 

Maksymalna masa produktów w rozdrabniaczu:CLATRONIC MZ 3579CLATRONIC MZ 3434SENCOR SHB 4310BOSCH MMR08A1
Orzechy włoskie / laskowe / migdały200g200g50g200g
Czosnek200g200g100g150g
Cebula200g200g200g150g
Warzywa200g200gbd200g
Mięso200g200g200g200g
Ser Parmezan100g100g100g150g
Zioła150g150g50gbd
Pietruszka30g30gbd30g
Jajka gotowane300g 300g bdbd
Chleb40g40gbdbd
Czekolada100g100gbdbd
Ciasto naleśnikowenieniebd0,7 l
Koktajlnieniebd0,8 l
Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnić w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak właśnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.

 

CLATRONIC MZ 3579 – ma sporą pojemność przy kompaktowych wymiarach i kruszy lód. Niestety nie nadaje się do zmywarki. Na plus możliwość wyboru koloru – do kuchni mojej mamy pasowałby fiolet 🙂 .

CLATRONIC MZ 3434 – dzięki szklanemu pojemnikowi wydaje się solidniejszy, ma też nieco większą moc. Ten model Clatronica ma taką samą pojemność, również kruszy lód i także nie powinien być myty w zmywarce.

SENCOR SHB 4310 – ma nieduży pojemnik, a instrukcja sugeruje siekanie zaledwie 50g orzechów. Pewnie to przesada ze strony instrukcji, ale kto wie? Można go za to myć w zmywarce, a podstawka może służyć jako pokrywka do przechowywania. Niestety sporo kiepskich opinii znalazłam o tym produkcie na czeskim portalu Heureka.

BOSCH MMR08A1 – jest sporo droższy od pozostałych modeli. Mama by powiedziała, że płacimy za markę 😉 . Jednak w tym przypadku nie tylko: mamy dodatkową funkcję ubijania śmietany i białek oraz wyższą moc. Akcesoria możemy umyć w zmywarce. Jest niestety dość duży jak na swoją przeciętną pojemność.

Tym razem decyzja jest tylko częściowo moja, więc pozwólcie, że skonsultuję się z siostrą zanim napiszę, co kupujemy 🙂 .

PS. No tak, nie mogę napisać przed wręczeniem prezentu, bo mama czyta Dociekliwą…

 

Tagi: , , ,
Subskrybuj mój kanał na YouTubeDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *