Porównanie rozdrabniaczy

Porównanie niedrogich rozdrabniaczy (Clatronic, Sencor, Bosch)

utworzone przez | 21 czerwca 2016 | 0 komentarzy

Post z zaskoczenia, nawet dla mnie samej. Moja mama tym razem postanowiła nie czekać na naszą nie zawsze udaną inwencję twórczą w zakresie prezentu dla niej i oznajmiła, że chciałaby rozdrabniacz. Podpatrzyła mój dodatek do blendera i zamarzyło jej się siekanie orzechów i cebuli. Wcale się nie dziwię, bo ja sama korzystam z tej funkcji częściej niż myślałam. Ona sama upiera się jednak, że będzie korzystała sporadycznie i znalazła sobie nawet jakiś model no name w hipermarkecie za ponad 40 zł („Mi więcej nie trzeba!”). Sceptycznie podeszłyśmy z siostrą do tej ceny, ale niech jej będzie. Szukamy czegoś prostego i taniego. Tym bardziej, że budżet przed wakacjami napięty 🙂

Okazało się jednak, że poniżej 100 zł wcale nie jest łatwo znaleźć coś rozsądnego. Ostatecznie zdecydowałam się porównać 4 modele. Zobaczcie, co mi z tego wyszło.

 

CLATRONIC MZ 3579 CLATRONIC MZ 3434 SENCOR SHB 4310 BOSCH MMR08A1
Cena (21.06.2016) od 60 zł sprawdź aktualną cenęod 69 zł sprawdź aktualną cenęod 66 zł sprawdź aktualną cenęod 85 zł sprawdź aktualną cenę
Wymiary (SxW) 17,5 cm x 22 cm 17 cm x 21 cm 15 cm x 25 cm 19,5 cm x 25 cm
Waga 0,875 kg 1,65 kg 1,3 kg 1,22 kg
CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579. CLATRONIC MZ 3434 zrozumiale jest najcięższy - jako jedyny ma pojemnik ze szkła. Nieco zaskakuje mnie natomiast bardzo niska waga CLATRONIC MZ 3579.
Kolor biały / zielony / fioletowy / pomarańczowy (+ srebrne elementy) biały (+ srebrne elementy) srebrny biały / antracyt
CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni. CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni. CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni. CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni. CLATRONIC MZ 3579 wyróżnia dostępność aż 4 kolorów, które można dopasować do wystroju kuchni.
Moc 250 W 300 W 300W 400W
Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy. Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy. Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy. Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy. Różnice w mocy są, nie sądzę jednak, żeby były istotne dla efektów pracy.
Pojemnik plastik szkło plastik plastik
Pojemność pojemnika 1 l 1 l 0,65 ml 0,8l
Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia. Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia. Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia. Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia. Bardziej istotne niż pojemność pojemnika wydaja mi się maksymalne ilości produktów możliwe do przetworzenia.
Nóż stal szlachetna, nierdzewna stal nierdzewna stal szlachetna, nierdzewna stal szlachetna
Stopnie prędkości 1 stopień 2 stopniowy przełącznik impulsowy 1 stopień 1 stopień, praca w trybie ciagłym lub pulsacyjnym
Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia. Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia. Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia. Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia. Jedna prędkość jest wystarczająca, różnice wynikają z pracy ciagłej lub pulsacyjnej - a to potrafią wszystkie urządzenia.
Praca w krótkim czasie 60s 20s (60s przy pracy pulsacyjnej) 15s bd (prawdopodobnie 90s)
Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem. Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem. Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem. Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem. Dziwnie duże różnice w bezpiecznym czasie pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zwykle wystarcza kilka-kilkanaście sekund do skutecznego rozdrobnienia małej ilości produktów, więc dla mnie nie byłby to problem.
Czy można używać pojemnik w mikrofalówce? bd tak bd tak
Czy można myć akcesoria w zmywarce? nie nie tak tak
Dla mnie ważna cecha 🙂 Dla mnie ważna cecha 🙂 Dla mnie ważna cecha 🙂 Dla mnie ważna cecha 🙂 Dla mnie ważna cecha 🙂
Inne funkcje kruszenie lodu kruszenie lodu pokrywka pojemnika tarcza do ubijania śmietany, piany z białek, majonezu, pianki z zimnego mleka
Podoba mi się tarcza do ubijania śmietany, choć mi samej raczej by się nie przydała. Jeśli komuś zależy na kruszeniu lodu, to powinien rozważyć modele Clatronica. Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica. Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica. Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica. Zdecydowanie podoba mi się tarcza do ubijania śmietny. Mi samej raczej by się nie przydała, ale myślę, że mojej mamie może ułatwić życie, szczególnie ubijanie mleka, szkoda, że jedynie zimnego. Kruszenie lodu dla nas mało potrzebne, ale jeśli dla kogoś jest ważne, to powinien rozważyć modele Clatronica.

 

Maksymalna masa produktów w rozdrabniaczu: CLATRONIC MZ 3579 CLATRONIC MZ 3434 SENCOR SHB 4310 BOSCH MMR08A1
Orzechy włoskie / laskowe / migdały 200g 200g 50g 200g
Czosnek 200g 200g 100g 150g
Cebula 200g 200g 200g 150g
Warzywa 200g 200g bd 200g
Mięso 200g 200g 200g 200g
Ser Parmezan 100g 100g 100g 150g
Zioła 150g 150g 50g bd
Pietruszka 30g 30g bd 30g
Jajka gotowane 300g 300g bd bd
Chleb 40g 40g bd bd
Czekolada 100g 100g bd bd
Ciasto naleśnikowe nie nie bd 0,7 l
Koktajl nie nie bd 0,8 l
Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnić w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak właśnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów. Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów. Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów. Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów. Dziwnie mało orzechów i ziół możemy rozdrobnic w Sencorze. Myślę, że to ograniczenie na wyrost, ale tak własnie sugeruje instrukcja. Bosch jako jedyny pozwala wprost na miksowanie w rozdrabniaczu półpłynnych produktów.

 

CLATRONIC MZ 3579 – ma sporą pojemność przy kompaktowych wymiarach i kruszy lód. Niestety nie nadaje się do zmywarki. Na plus możliwość wyboru koloru – do kuchni mojej mamy pasowałby fiolet 🙂 .

CLATRONIC MZ 3434 – dzięki szklanemu pojemnikowi wydaje się solidniejszy, ma też nieco większą moc. Ten model Clatronica ma taką samą pojemność, również kruszy lód i także nie powinien być myty w zmywarce.

SENCOR SHB 4310 – ma nieduży pojemnik, a instrukcja sugeruje siekanie zaledwie 50g orzechów. Pewnie to przesada ze strony instrukcji, ale kto wie? Można go za to myć w zmywarce, a podstawka może służyć jako pokrywka do przechowywania. Niestety sporo kiepskich opinii znalazłam o tym produkcie na czeskim portalu Heureka.

BOSCH MMR08A1 – jest sporo droższy od pozostałych modeli. Mama by powiedziała, że płacimy za markę 😉 . Jednak w tym przypadku nie tylko: mamy dodatkową funkcję ubijania śmietany i białek oraz wyższą moc. Akcesoria możemy umyć w zmywarce. Jest niestety dość duży jak na swoją przeciętną pojemność.

Tym razem decyzja jest tylko częściowo moja, więc pozwólcie, że skonsultuję się z siostrą zanim napiszę, co kupujemy 🙂 .

PS. No tak, nie mogę napisać przed wręczeniem prezentu, bo mama czyta Dociekliwą…

 

Dziękuję, że wpadłeś. Podobało Ci się?

Mam nadzieję, że mój artykuł okazał się przydatny i pomogłam Ci w dokonaniu jak najlepszego wyboru sprzętu AGD. Jeśli tak, będzie mi miło, gdy postawisz mi wirtualną kawę na stronie buycoffee.to/dociekliwa 🙂 Uwielbiam kawę, co pewnie wiesz z moich artykułów o ekspresach 😉
Z góry dziękuję!
Ola

Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Test rozdrabniacza CLATRONIC MZ 3579 – moje opinie | dociekliwa.pl - […] a ja wciąż nie przetestowałam sprezentowanego mamie rozdrabniacza, o którym pisałam w tym poście. Zresztą sam wybór zajął mi…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj o mnie…