Porównanie blenderów ręcznych z dodatkowym malakserem

utworzone przez | 18 czerwca 2017 | 3 Komentarze

Po opublikowaniu poradnika dotyczącego wyboru blendera idealnego, trudno spodziewać się po mnie czegoś innego niż porównania tych urządzeń 🙂 . Żeby było ciekawiej, zaprezentuję Wam dziś wyjątkowo funkcjonalne modele: z dodatkowym malakserem. Nie jest to najwyższa półka cenowa, ale ma do niej blisko – takie blendery kupimy za ponad 300 zł. Czego właściwie możemy się po nich spodziewać? Oczywiście blendują, a dodatek w postaci malaksera pozwala nam na tarcie na wiórki, cięcie w plasterki i szatkowanie, zwykle także siekanie. Każdy z porównywanych modeli oferuje też trzepaczkę do ubijania piany. Większość ma w zestawie także mały rozdrabniacz do siekania mniejszych ilości składników.

Dlaczego wybrałam takie zestawy do porównania? Proste – bo takiego właśnie szukałam dla siebie 🙂 . Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kilka lat temu „przesiadłam się” z podstawowego blendera o plastikowej stopie na mały zestaw z metalową nóżką, rozdrabniaczem i końcówką do ubijania. Teraz uznałam, że mały malakser też by nie zaszkodził 😉 .

Jakie modele blenderów z malakserem dziś porównam?

 • BOSCH MaxoMixx MSM 88190
 • BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS
 • PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90
 • ZELMER ZHB 1320B

Podstawowe informacje

BOSCH MaxoMixx MSM 88190 BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90 ZELMER ZHB 1320B
Cena od 365 zł (sprawdź)od 380 zł (sprawdź)od 350 zł (sprawdź)od 270 zł (sprawdź)
Kolor czarno-stalowy czarny czarny czarny
Moc 800 W 750 W 800 W 700 W
Materiał wykonania obudowy tworzywo sztuczne z elementami stali szlachetnej tworzywo sztuczne tworzywo sztuczne tworzywo sztuczne
Materiał wykonania stopy blendera stal, wewnątrz profilowany plastik stal, zapobiega chlapaniu metal metal
Materiał wykonania pojemników tworzywo sztuczne tworzywo sztuczne, wolne od BPA tworzywo sztuczne SAN tworzywo sztuczne
Braun wyróżniają pojemniki wolne od BPA.
Noże blendera 4 ostrza 2 ostrza 2 ostrza tytanowe (6 razy twardsze niż stal) 2 ostrza
Pojemność pojemnika / kielicha do miskowania 600 ml 600 ml 1 l, w przekroju kształt trójkąta, z dzióbkiem 1,2 l dzbanek z uchem
Zelmer oferuje największy (i prawdopodobnie najwygodniejszy) pojemnik do miskowania. W największym stoponiu byłby w stanie zastąpić nam blender kielichowy.
Pojemność małego rozdrabniacza 400 ml 350 ml brak małego rozdrabniacza 500 ml
Philips jako jedyny nie oferuje w tym zestawie małego rozdrabniacza. Philips jako jedyny nie oferuje w tym zestawie małego rozdrabniacza. Philips jako jedyny nie oferuje w tym zestawie małego rozdrabniacza. Philips jako jedyny nie oferuje w tym zestawie małego rozdrabniacza. Philips jako jedyny nie oferuje w tym zestawie małego rozdrabniacza.
Pojemność dużego rozdrabniacza 1,25 l 1,5 l 1,5 l 1 l
Pojemność malaksera to dość istotny wskaźnik jego uzyteczności. Plus dla Brauna i Philipsa. Pojemność malaksera to dość istotny wskaźnik jego uzyteczności. Plus dla Brauna i Philipsa. Pojemność malaksera to dość istotny wskaźnik jego uzyteczności. Plus dla Brauna i Philipsa. Pojemność malaksera to dość istotny wskaźnik jego uzyteczności. Plus dla Brauna i Philipsa. Pojemność malaksera to dość istotny wskaźnik jego uzyteczności. Plus dla Brauna i Philipsa.
Stopnie prędkości 12 poziomów, pokrętło na korpusie blendera przycisk "im mocniej przyciskasz, tym większa moc" przycisk "im mocniej przyciskasz, tym większa moc" 15 poziomów, pokrętło na korpusie blendera
Braun i Philips oferują nowoczesne rozwiązanie stopniowania mocy zgodnie z naciskiem. Braun i Philips oferują nowoczesne rozwiązanie stopniowania mocy zgodnie z naciskiem. Braun i Philips oferują nowoczesne rozwiązanie stopniowania mocy zgodnie z naciskiem. Braun i Philips oferują nowoczesne rozwiązanie stopniowania mocy zgodnie z naciskiem. Braun i Philips oferują nowoczesne rozwiązanie stopniowania mocy zgodnie z naciskiem.
Tryb turbo tak tak tak tak
Czy można myć akcesoria w zmywarce? tak, oprócz bloku silnika, nasadek rozdrabniaczy i nasadki trzepaczki tak, oprócz bloku silnika, nasadki dużego rozdrabniacza i nasadki trzepaczki tak, oprócz bloku silnika, stopy miskującej, nasadki rozdrabniacza i nasadki trzepaczki nie
Jakich elementów nie można myć pod bieżącą wodą? blok silnika, nasadki rozdrabniaczy i nasadka trzepaczki blok silnika i nasadka trzepaczki blok silnika, nasadka rozdrabniacza i nasadka trzepaczki blok silnika, podstawa malaksera, nasadki rozdrabniaczy i nasadka trzepaczki
Okazuje się, że nawet produkty pozwalające na mycie w zmywarce mają w tej kwestii ograniczenia. W żadnym z porównywanych modeli do mycia w zmywarce nie nadaje się nasadka malaksera. Jedynie Braun pozwala na jej mycie pod bieżącą wodą. Zelmer sugeruje mycie ręczne lub przeciernie wilgotna szmatką w zależności od elementu. Okazuje się, że nawet produkty pozwalające na mycie w zmywarce mają w tej kwestii ograniczenia. W żadnym z porównywanych modeli do mycia w zmywarce nie nadaje się nasadka malaksera. Jedynie Braun pozwala na jej mycie pod bieżącą wodą. Zelmer sugeruje mycie ręczne lub przeciernie wilgotna szmatką w zależności od elementu. Okazuje się, że nawet produkty pozwalające na mycie w zmywarce mają w tej kwestii ograniczenia. W żadnym z porównywanych modeli do mycia w zmywarce nie nadaje się nasadka malaksera. Jedynie Braun pozwala na jej mycie pod bieżącą wodą. Zelmer sugeruje mycie ręczne lub przeciernie wilgotna szmatką w zależności od elementu. Okazuje się, że nawet produkty pozwalające na mycie w zmywarce mają w tej kwestii ograniczenia. W żadnym z porównywanych modeli do mycia w zmywarce nie nadaje się nasadka malaksera. Jedynie Braun pozwala na jej mycie pod bieżącą wodą. Zelmer sugeruje mycie ręczne lub przeciernie wilgotna szmatką w zależności od elementu. Okazuje się, że nawet produkty pozwalające na mycie w zmywarce mają w tej kwestii ograniczenia. W żadnym z porównywanych modeli do mycia w zmywarce nie nadaje się nasadka malaksera. Jedynie Braun pozwala na jej mycie pod bieżącą wodą. Zelmer sugeruje mycie ręczne lub przeciernie wilgotna szmatką w zależności od elementu.
Sposób montowania końcówek 2 przyciski 2 przyciski 1 przycisk wkręcanie
Zelmer proponuje najmniej wygodne moim zdaniem wkręcanie akcesoriów w korpus. Zelmer proponuje najmniej wygodne moim zdaniem wkręcanie akcesoriów w korpus. Zelmer proponuje najmniej wygodne moim zdaniem wkręcanie akcesoriów w korpus. Zelmer proponuje najmniej wygodne moim zdaniem wkręcanie akcesoriów w korpus. Zelmer proponuje najmniej wygodne moim zdaniem wkręcanie akcesoriów w korpus.
Kabel, długość spiralny, 260 cm tradycyjny tradycyjny, 120 cm tradycyjny, prawdopodobnie 145 cm
Dodatkowe akcesoria 2 pokrywki 1 pokrywka, świecąca kontrolka pokazująca stan urządzenia spinka na przewód, gumowa osłonka na ostrze oraz podstawko-pokrywki na minimalakser
Gdzie produkowany? Słowenia Polska bd prawdopodobnie Polska

 

Funkcje

BOSCH MaxoMixx MSM 88190 BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90 ZELMER ZHB 1320B
miksowanie, blendowanie tak tak tak tak
ubijanie tak tak tak tak
zagniatanie tak tak nie nie
Bosch i Braun oferują funkcję zagniatania ciasta.
siekanie, rozdrabnianie (mały rozdrabniacz) tak tak nie tak
W zestawie Philips nie ma małego rozdrabniacza.
siekanie, rozdrabnianie (duży rozdrabniacz) tak tak tak nie
Malakser Zelmer nie posiada noża do siekania.
tarcie / wiórki tak - 2 grubości tak - 2 grubości tak - 1 grubość tak - 2 grubości
Bosch, Braun i Zelmer pozwalają na tarcie wiórek o dwóch grubościach. Philips - o jednej grubości.
cięcie / plasterki tak - 2 grubości tak - 1 grubość tak - 1 grubość tak - 2 grubości
Bosch i Zelmer pozwalają na cięcie plasterków o dwóch grubościach. Philips i Braun - o jednej grubości.
słupki julienne nie tak nie nie
Braun jako jedyny model w zestawieniu oferuje funkcję cięcia w słupki julienne.
kruszenie lodu tak nie nie tak (kruszarka 400 ml)
Bosch i Zelmer oferują funkcje kruszenia lodu.
puree nie nie nie nie
Żaden z modeli nie jest wyposażony w narzędzie do puree.

 

 

Maksymalna masa produktów w rozdrabniaczu małym (siekanie)

BOSCH MaxoMixx MSM 88190 BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90 ZELMER ZHB 1320B
Orzechy włoskie / laskowe / migdały 100 g 80 g / 100 g nd 200 g / 300 g
Czosnek 20 ząbków 7 ząbków nd 300 g
Cebula 100 g 50 g nd 250 g
Warzywa 100 g 80 g nd bd
Mięso 100 g 100 g nd 300 g
Ser / Parmezan 150 g 100 g nd 200 g
Zioła 15 g 10 g nd 20 g
Zgodnie ze swoją pojemnością mały rozdrabniacz Bosch o nieco większej pojemności sieka minimalnie więcej produktów. Zelmer pozwala na siekanie większych ilości w małym rozdrabniaczu. Zgodnie ze swoją pojemnością mały rozdrabniacz Bosch o nieco większej pojemności sieka minimalnie więcej produktów. Zelmer pozwala na siekanie większych ilości w małym rozdrabniaczu. Zgodnie ze swoją pojemnością mały rozdrabniacz Bosch o nieco większej pojemności sieka minimalnie więcej produktów. Zelmer pozwala na siekanie większych ilości w małym rozdrabniaczu. Zgodnie ze swoją pojemnością mały rozdrabniacz Bosch o nieco większej pojemności sieka minimalnie więcej produktów. Zelmer pozwala na siekanie większych ilości w małym rozdrabniaczu. Zgodnie ze swoją pojemnością mały rozdrabniacz Bosch o nieco większej pojemności sieka minimalnie więcej produktów. Zelmer pozwala na siekanie większych ilości w małym rozdrabniaczu.

Maksymalna masa produktów w rozdrabniaczu dużym (siekanie)

BOSCH MaxoMixx MSM 88190 BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90 ZELMER ZHB 1320B
Orzechy włoskie / laskowe / migdały 500 g 500 g 500 g nd
Czosnek 20 ząbków 30 ząbków 500 g nd
Cebula 350 g 500 g 500 g nd
Warzywa bd 500 g bd nd
Mięso 500 g 700 g 300 g nd
Ser / Parmezan 500 g 500 g 300 g nd
Zioła 20 g 30 g 100 g nd
Jajka gotowane bd bd 500 g nd
Czekolada 100 g 400 g 200 g nd
Ciasto naleśnikowe bd 250 g mąki bd nd
Jabłka bd 500 g bd nd
Ciasto do ugniatania 250 g mąki 250 g mąki nd nd
Bosch, Braun i Philips pozwalają na posiekanie podobnych ilości produktów w dużym rozdrabniaczu. Zelmer nie posiada noża do siekania w malakserze. Bosch, Braun i Philips pozwalają na posiekanie podobnych ilości produktów w dużym rozdrabniaczu. Zelmer nie posiada noża do siekania w malakserze. Bosch, Braun i Philips pozwalają na posiekanie podobnych ilości produktów w dużym rozdrabniaczu. Zelmer nie posiada noża do siekania w malakserze. Bosch, Braun i Philips pozwalają na posiekanie podobnych ilości produktów w dużym rozdrabniaczu. Zelmer nie posiada noża do siekania w malakserze. Bosch, Braun i Philips pozwalają na posiekanie podobnych ilości produktów w dużym rozdrabniaczu. Zelmer nie posiada noża do siekania w malakserze.

 

Podsumowanie – który blender najlepszy?

BOSCH MaxoMixx MSM 88190 – w tym zestawieniu to jeden z lepszych modeli. Na plus wyróżnia go nietypowe wnętrze stopy miksującej, poczwórne ostrze i spiralny kabel. Ma sporo funkcji: 4 różne tarki, ugniatanie ciasta i kruszenie lodu. Pojemność akcesoriów jest zadowalająca, większość elementów możemy myć w zmywarce.

BRAUN Multiquick 7 MQ 785 PATISSERIE PLUS – obok Boscha najlepszy model w tym porównaniu. Ma ciekawe rozwiązanie „im mocniej przyciskasz, tym większa moc”, pojemniki z tworzywa BPA free oraz tarczę do słupków julienne. Malakser o dość dobrej pojemności. Tylko ten model pozwala na mycie jego nasadki pod bieżącą wodą.

PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1677/90 – podobny sposób stopniowania mocy jak w modelu Braun. Na plus wyróżniają go tytanowe ostrza. Niestety nie posiada małego rozdrabniacza, a malakser oferuje stosunkowo mało opcji (jedna grubość wiórków, plastrów oraz siekanie). Biorąc pod uwagę cenę zbliżoną do bardziej funkcjonalnych urządzeń Bosch i Braun, ten model wydaje się najmniej atrakcyjny.

ZELMER ZHB 1320B – zdecydowanie najskromniejszy w tym zestawieniu, adekwatnie do swojej sporo niższej ceny. Różni się także inną konstrukcją malaksera (ma dodatkową podstawę, którą łączy się z korpusem blendera). Zaskakuje brak noża do siekania w malakserze. Akcesoriów nie powinniśmy myć w zmywarce. Stopę miksującą wkręcamy w korpus, co wydaje się mniej wygodne niż opcja na przyciski. Na plus kruszarka do lodu.


3 komentarze

 1. Dominika

  fajna sprawa, muszę się zastanowić nad takim sprzętem do siebie do domu.

  Odpowiedz
 2. Ania

  bardzo pomocne zestawienie, dziękuję!

  Odpowiedz
 3. Beti

  Dzień dobry, od kilku miesięcy szukam robota – myślałam najpierw o planetarnym, ale w końcu stwierdziłam, że najbardziej dla mnie byłoby odpowiednie mniejsze urządzenie i gdyby nie ta strona chyba nie wiedziałabym, że są tego typu malaksery/blendery :)) Poza tym często w zestawach są blendery kielichowe, które, jak dla mnie, są w ogóle czymś niepotrzebnym, bo o wiele praktyczniejsze wydaje mi się miksowanie tzw. żyrafą – mniej mycia w przyp. koktajli, a zupa zostaje w garnku, gdzie jej miejsce 🙂 Inne strony mają dużo gorsze opisy a nawet strony producentów nie podają wszystkich danych. Np. na stronie Bosha nie mogłam znaleźć jakiej pojemności jest duży rozdrabniacz, a to ma dla mnie znaczenie, bo chcę go używać także do ciast. Wg tego opisu Bosh wydaje mi się najlepszą opcją, tyle że modele już się zmieniły do tej pory zmieniły i w ofercie niektórych firm widzę wkładkę do krojenia w kostkę, na którą mam chrapkę… I tutaj klops jeśli chodzi o te firmy. Wydaje się, że kupię w takim razie oglądanego też tutaj model Camry, o którym nie dowiedziałabym się, gdyby nie ta strona. Martwią mnie tylko te resztki zostające po rozdrabnianiu tarkami 🙁 Ech, chyba idealnego modelu nie ma!
  Bardzo, bardzo dziękuję!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj o mnie…